Diablo II: Lord of Destruction

CD Projekt|Najlepsze gry MMORPG|Gry komputerowe

  • Diablo II: Lord of Destruction
    Diablo II: Lord of Destruction

Diablo II: Lord of Destruction to dodatek do Diablo II wydany w rok po jego premierze, czyli w 2001 roku. Dla wielbicieli gatunku to pozycja obowiązkowa.

 

Skoro jest to dodatek więc jej fabuła się nie zmieniła, a jedynie wzbogaciła o kilka elementów. Po zainstalowaniu „Pana Zbawiciela” gra dużo zyskuje do wersji podstawowej. Przede wszystkim poprawia się choć nieznacznie grafika i co najważniejsze zwiększa się na 800x600 rozdzielczość choć i to jest za mało. Autorzy dorzucają piąty wątek, w którym mamy do wykonania sześć nowych zadań. W tym akcie musimy zapobiec by Baal, brat Diablo nie przekroczył bramy Arreatu i nie zdobył kamień Świata i stworzył na ziemi piekło. W tej odsłonie wreszcie mamy szanse go unicestwić. Do znanych już nam bohaterów dochodzą do wyboru jeszcze dwie postacie. Są to Druid i Zabójczyni. Zwiększono również liczbę wrogów i potworów do pokonania, pojawia się nowa klasa najemników, których możemy teraz leczyć i uzbrajać. Zmienia się też sposób w zdobywaniu przedmiotów, których w tej odsłonie pojawia się niezliczona ilość. Nie zbieramy teraz wszystkiego co znajdziemy, ponieważ określone przedmioty są przypisane do określonych postaci. Znajdujemy nowe receptury, które wkładamy do Kostki Horadrimów. Dzięki niej zamieniamy mniej cenne przedmioty na te bardziej przydatne. W grze urzeka muzyka, która świetnie wpisuje się w klimat gry i buduje jej nastrój. W jej stworzeniu wzięła udział orkiestra symfoniczna z Bratysławy.

 

Niestety mając wgrany dodatek Lord of Destruction, aby zagrać w sieci musimy znaleźć osoby, które również ten dodatek posiadają. Użytkownicy podstawowej wersji Diablo II nie mogą do nas dołączyć. Dużo do życzenia pozostawia polska wersja językowa gry, ze źle dobranymi głosami do postaci.