Gothic II: Noc Kruka

CD Projekt|Najlepsze gry MMORPG|Gry komputerowe

  • Gothic II: Noc Kruka
    Gothic II: Noc Kruka

Uważana za jedną z najlepszych gier cRPG dostępną na rynku. Noc Kruka to nie kontynuacja, a bardziej dodatek do wielkiego hitu jakim był na początku XXI wieku Ghotic II. Jest to dodatek z prawdziwego zdarzenia, wnoszący do gry wiele świeżości i urozmaicenia. Dostajemy mianowicie całkiem nową historie, która nie łączy się z głównym wątkiem Gothic II, a grając w nią możemy całkowicie pominąć fabułę poprzedniczki.

Do zadań z poprzedniej części zostały wplecione nowe wątki, a stare można wykonać inaczej niż w części pierwszej. Pojawiły się także nowe, bardziej wytrzymałe na nasze ciosy potwory, czym został podniesiony znacznie poziom trudności gry. Główny bohater zyskał nowe dodatki w swoim wyposażeniu, 15 nowych broni i 30 artefaktów(pierścieni), kilka zbroi jak również nowe umiejętności. Dzięki ulepszonej i rozbudowanej grafice pojawiają się w grze nowe, rozleglejsze tereny: zatoka piratów, pustynia, ruiny w dolinie oraz kopalnia, w której zdobywamy złoto, które wraz z rozwojem akcji się przyda. Stworzono również 100 całkiem nowych bohaterów indywidualnych. Dorzucono nową ścieżkę dźwiękową, którą dostajemy też w pakiecie z grą nagraną na oddzielnej płycie CD.

Przejście całości zajmie nam około 25 godzin, co w przypadku dodatku nie jest wcale złym wynikiem. Na wielkie słowa uznania, co rzadko się zdarza zasługuje polska wersja językowa. Jest zrobiona bardzo profesjonalnie z udziałem najlepszych aktorów dubbingowych w naszym kraju. Jeżeli szukasz dobrej gry na wiele godzin, która nie będzie zwykłą strzelanką czy banalną zręcznościówką to polecam Gothica dwójkę oczywiście z dodatkiem w postaci Nocy Kruka.