The Elder Scrolls III: Morrowind

CD Projekt|Najlepsze gry MMORPG|Gry komputerowe|Gry na konsole » Xbox

  • The Elder Scrolls III: Morrowind
    The Elder Scrolls III: Morrowind

The Elder Scrolls III: Morrowind to kolejna odsłona opowiadająca o imperium Tamriel, a Morrowind to jeden z jego regionów, w którym toczy się fabuła tej serii. Gra została wydana przez Bethesda Softworks w 2002 roku na Windows i Xbox. W kolejnych latach pojawiły się dwa oficjalne dodatki do niej: Tribunal i Bloodmoon.

Rozpoczynamy od stworzenia głównej postaci. Musimy przypisać naszemu bohaterowi rasę, płeć, profesje oraz znak zodiaku. Do wyboru mamy dziesięć ras m.in.: jaszczuropodobną, kotowatą, ludzką czy elfią. Znak zodiaku decyduje o mocy jaką będziemy dysponować. Określenie profesji przypisuje nam jedną z klas: siłową, magiczną i złodziejską. Twórcay pozwalają nam wybrać również kolor włosów i wygląd twarzy. Aby podnieść poziom umiejętności stworzonej przez nas postaci mamy do wyboru dwie opcje, trening samodzielny (bardzo czasochłonny) lub naukę u doświadczonego nauczyciela. Zadaniem głównym jest walka z Szóstym Rodem i pokonanie demona Dagoth-Ura, który ukrywa się w Czerwonej Górze, ale mnóstwo jest misji pobocznych. W grze mamy dużo swobody, dzięki rozbudowanej fabule i rozległym terenom. Na swojej drodze spotykamy mnóstwo postaci, zwiedzamy różne miejsca, miasta i podziemia.

Zaletą tej rpegówki jest dość dobra trójwymiarowa grafika z dopracowanymi szczegółami i dźwiękiem. Różnorodność świata i misji zapewni nam wiele godzin przed komputerem, jest tego tak wiele że trudno zakładać, że przejdzie się wszystko. Za to użyta w niej muzyka dość monotonna i nużąca. Niedociągnięcia techniczne sprawiają że nie zawsze dobrze wgrywa się nawet na dobrym komputerze. W sieci możemy znaleźć sporo pluginów zwiększające możliwości gry stworzone przez fanów serii.