Final Fantasy X-2

Electronic Arts Polska|Najlepsze gry MMORPG|Gry na konsole » Sony Playstation 2

  • Final Fantasy X-2
    Final Fantasy X-2

Twórcy Fainal Fantasy chcąc jak najwięcej wycisnąć z jednego pomysłu stworzyli na podstawie dość popularnej „dziesiątki” FF X-2.Jest to pierwszy prawdziwy sequel w historii tej sagi.

Nowa fabuła oparta jest na losach Yumy jednej z drużyny, która doprowadziła do unicestwienia złego demona Sina. Wszyscy pozostali główni bohaterowie FF X-2 to wyłacznie dziewczyny. Na planecie Spira zapanował spokój, a jej mieszkańcy wreszcie mogą skupić się na swoich osobistych sprawach i normalnym życiu. Jak w prawdziwym świecie młodzi korzystają z wolności, są tacy którym trudno jest się odnaleść w nowej rzeczywistosci,wreszcie pojawiają się też konflikty polityczne i przestępczość. Największy problem pojawia się w sferze religijnej. Yuna i jej przyjaciółki Rikku (znana nam z X) i Pain, które na codzię zajmują się poszukiwanie magicznych kul (dzięki nim przenoszą się w inne sfery), próbuja ten stan zarzegnać. W całej historii pojawia się też wątek związany z ukochanego Yuny, Tidusa. Dziewczyny muszą go uwolnić z więzienia, w którym przebywa. Dodano nowe klasy postaci,a nowością jest możliwość ich zmiany w czasie gry. Zmieniono również system walki, odwywa się on w czasie rzeczywistym i jest bardziej urozmaicony.

Final Fantasy X-2 możemy zaliczyć bardziej do grona gier nieudanych bądź niepotrzebnych. Producenci Square poszli po najmiejszej lini oporu. Zamiast stworzyć coś nowego odcinają kupony od dobrych pomysłów w ten sposób psując uznaną w świecie markę. Ładna grafika i dobrze zgrana muzyka to nie wszystko. Fabuła jaką stworzono jest rozbudowana i wielowątkowa, ale jak dla mnie za płytka. Przypomina bardziej. To gra zrobiona jest po prostu na siłę, aby fani mieli się czym zająć w oczekiwaniu na koleją Final Fantasy z prawdziwego zdarzenia.