Final Fantasy VII

Cenega Poland|Najlepsze gry MMORPG|Gry komputerowe

  • Final Fantasy VII
    Final Fantasy VII

Seria Final Fantasy to bez wątpienia zaraz po Dragon Quest królowa wśród gier gatunku jRPG. Została wydana na niemal każdym rodzaju platform przenośnych jak i stacjonarnych. Final Fantasy VII jako pierwsza ze wszystkich wydanych dotąd części pojawiła się na Sony PlayStation i na komputery osobiste obsługiwane przez Windows.

W tej odsłonie wcielany się w rolę Clouda Strife’a byłego pracownika firmy Shin-ra, która swoją działalnością doprowadza do degradacji planety Maco wysysając z niej życiodajną energię i wykorzystując ją do swoich niecnych celów. Cloud pod wpływem eksperymentu, w którym się zmieniana wstępuje do organizacji rebelianckiej Avelnche zajmującą się z walką ze śmiercionośną korporacją. Splot różnych wydarzeń sprawia, że pojawia się kolejny wróg do unicestwienia- Sephiroth, dawny żołnierz Shin-ra. W grze tworzymy siedmioosobową drużynę z dziewięciu grywalnych postaci, w której każdy jej członek posiada własny styl walki. Dysponują oni oprócz siłą fizyczną także umiejętnościami magicznymi, a potyczki z wrogiem odbywają się w systemie turowym i przerywane są renerowymi filmikami.

Final Fantasy VII oferuje ogromny świat, wielu bohaterów o rozbudowanej osobowości, ciekawą i zawiłą fabułę z dobą oprawą muzyczną. Postacie są w pełni trójwymiarowi, technika 3D pojawia się w sadze po raz pierwszy. Liczne wątki poboczne sprawiają, że gra nie znudzi się po kilku godzinach. Siódemka cieszyła się tak wielką popularnością że twórcy Final Fantasy wydali również dwie gry na podstawie losów głównych bohaterów tej serii Drige of Cerberus i Crisis Core oraz filmy animowane Advent Children, Before Crisis i Lost Order. Mimo to fani ciągle domagają się reedycji kultowej już Final Fantasy w wersji HD.