Might and Magic VII: For blood and honor

Cenega Poland|Najlepsze gry MMORPG|Gry komputerowe

  • Might and Magic VII: For blood and honor
    Might and Magic VII: For blood and honor

Might and Magic VII: For blood and honor( za krew i honor) to jedna z najsłynniejszych gier z gatunku cRPG, według większości fanów najlepsza z serii. Została wydana w marcu 1999 roku przez 3DO, polska wersja językowa pojawiła się trzy miesiące po jej światowej premierze. Pierwszy raz w Might and Magic zostało użyte wspomaganie 3D co wpłynęło na jakość grafiki.

Rozbudowana fabuła z wieloma wątkami pobocznymi pozwala na długie godziny cieszenie się tą grą, Mamy w niej do czynienia z ok. 30 potworami i 500 różnymi bohaterami. Świat przedstawiony w grze jest bardzo rozległy, a tereny zróżnicowane. Widzimy pola, góry, pustynie, liczne wioski i miasta. Pierwszy raz w serii Migh and Magic pojawiają się trzy nowe rasy: ELFY, które posiadają umiejętności czarowania, KRASNOLUDY, które są twardymi wojownikami oraz zwinne GOBLINY.

Od głównego bohatera w którego się wcielamy zależą losy świata Erathii. Na wstępie tworzymy czteroosobową drużynę. Każdemu jej członkowi przydzielamy rasę, płeć i określone umiejętności. Jest ich aż dziewięć do wyboru. Wraz z upływem gry nasi śmiałkowie podnoszą stopień zawansowania swoich zdolności, aż stają się arcymistrzami w swojej dziedzinie. Skompletowana brygada staje do zadania początkowego, którym jest konkursu dla poszukiwaczy przygód. Nagrodą w nim jest zamek w Harmondale i przyległe do niego tereny. Nasza nagroda niestety okazuje się ruderą. Kolejne etapy gry to: Oczyszczenie zdobytego zamku z goblinów i jego wyremontowanie, ratunek krasnoludów z Kopalni Czerwonej. Rozwój gry zależy od strony po jakiej się opowiemy. Możemy podążać Ścieżką Czeluści bądź Światła, czyli grający musi opowiedzieć się po stronie dobra lub zła.

Wymagania sprzętowe: Pentium 300mHz, 64MB, akcelerator 3D.