The Elder Scrolls IV: Oblivion

Cenega Poland|Najlepsze gry MMORPG|Gry komputerowe|Gry na konsole » Sony Playstation 3

  • The Elder Scrolls IV: Oblivion
    The Elder Scrolls IV: Oblivion

The Elder Scrolls IV: Oblivion zostało wydane w marcu 2006 roku przez 2K Games. Oprócz wersji na PC gra pojawiła się też na konsole PlayStation3.

Gra rozpoczyna się od ucieczki głównego bohatera z więzienia w stolicy Cyrodiil. Zanim jednak rozpoczniemy jakiekolwiek misje jak zawsze w tego typu grze musimy stworzyć postać, którą będziemy się poruszać. Ta część The Elder Scrolls pozwala nam oprócz doboru rasy i umiejętności postaci stworzyć mu własny niepowtarzalny wizerunek. Jest tak wiele opcji do wyboru, że twarz przez nas tworzona przy każdej rozgrywce może wyglądać inaczej.

Głównym zadaniem w tej grze fantasy jest odnalezienie prawowitego następcy tronu Tamriel i bezpieczne doprowadzenie go do jego objęcia, ponieważ wszyscy synowie Uriel Septim III jak i on sam zostali zamordowani .Na łożu śmierci władca wyjawia ,że na jeszcze jednego syna. Szukany przez nas Martin jest nieślubnym dzieckiem cesarza. Wraz z pokonywanymi przeszkodami nasza postać zyskuje coraz większe umiejętności. Najwięcej bonusów otrzymamy zbaczając z głównego wątku gry, a zaglądając do wątków pobocznych. Na swojej drodze spotykamy wiele postaci, w całej grze jest ich ok. 1000, każda ma swój indywidualny wygląd i twarz. Wędrując po prowincji Cyrodiil zauważymy różnorodność miast, mają ładną architekturę i dopracowane szczegóły. Tu graficy Bethesda Softworks bardzo się postarali. Natomiast można powiedzieć, że zawalili pozostały krajobraz. Wszystkie tereny pozamiejskie wyglądają jednostajnie. Niskie oceny od recenzentów Oblivion otrzymuje również za dość monotonną muzykę i ogólną monotonie.

Wymagania sprzętowe: Pentium 4 2 GHz, 512 MB RAM(minimalny), karta graficzna 128 MB zgodna z DirectX 9, Windows 2000/XP.