Diablo II

CD Projekt|Najlepsze gry MMORPG|Gry komputerowe

  • Diablo II
    Diablo II

Seria Diablo zaliczana jest do gier wszechczasów. Chyba nie ma fana gatunku Action RPG, który nie posiada jej w swojej kolekcji, a i wśród „zwykłych graczy” cieszyła się ona dużą popularnością. Część druga Diablo została wydana w 2000 roku. Istnieje możliwość uruchomienia jej na systemie Linux.

W grze wybieramy jedną z pięciu postaci, którą się wcielamy. Możemy zostać Barbarzyńcą, Amazonką, Paladynem, Nekromatą bądź Czarodziejką. Każda z wymienionych postaci posiada unikalne moce i sami decydujemy jakich umiejętności będzie potrzebował wybrany przez nas na wstępie bohater. Naszym zadaniem jest stawienie czoła i unicestwienie Pana Terroru Diablo, jego braci Baala (możemy go unicestwić posiadając dodatek Lord of Destruction), Mefisto i siostry Andariel, którzy pragną zawładnąć światem i zmienić go w piekło. Fabuła składa się z czterech części, w których mamy określoną ilość zadań do wykonania. Do wyboru mamy trzy stopnie trudności (normalny, koszmar i piekło), ale dopiero po przejściu pierwszego etapu możemy je sobie podwyższać. W każdym akcie mamy do wykonania kilka misji ,w każdej z nich zbieramy punkty za zabicie potworów i różne przedmioty, które przydadzą się w następnych rozgrywkach. Za zdobycie określonej liczby punktów zostajemy automatycznie przeniesieni do kolejnego poziomu gry. Punkty powodują też naszą nieśmiertelność, ponieważ gdy giniemy zostaje nam odliczona pewna ich ilość, a my wracamy do zabawy.

Zaletą Diablo II jest niewątpliwie możliwość grania w niego w sieci z innymi graczami. Maksymalnie może to być osiem osób. Jeśli nie posiadamy łącza możemy też grać w kilka osób dzięki funkcji multiplayer. Za wadę możemy uznać kiepską grafikę o nienajlepszej rozdzielczości.